Výstavba počítačových sítí


Jsme firmou zabývajicí se výstavbou počítačových sítí. Naši pracovníci již 5 let instalují po celé republice rozvody pro malé sítě (v rozsahu do 15 počítačů) i pro velké sítě (v rozsahu do několika stovek počítačů). Jedná se o ethernetové sítě postavené na metalické kabeláži, optických kabelech nebo bezdrátových technologiích. Jsme schopni zrealizovat vaši síť od návrhu přes projekt, cenovou kalkulaci, instalaci strukturované kabeláže až po instalaci aktivních prvků včetně hraničních routerů.

Námi navržené aktivní prvky splňují všechny parametry moderní sítě. Pro větší sítě doporučujeme L3 switche s managementem. L3 switch umožňuje analyzovat protokol IP a dle nastavení se může chovat i jako router. Umožňuje detekovat jednotlivé služby a dle nich řídí rychlost (QoS), omezuje určité služby a následně chrání síť před zahlcením. Jeho důležitou vlastností je i segmentace sítě (vytváření VLAN), což využíváme při přidělování práv pro zařízení v jednotlivých segmentech.

Na základě těchto znalostí jsou naši technici schopni poskytovat nadstandardní služby nejen v lokálních sítích, ale i ve WAN sítích, při propojování firemních poboček a prodejen v jednu virtuální síť. Propojení se děje pomocí VPN (Virtual Private Network), což je bezpečné kódované propojení přes síť internet.

Síťové služby námi poskytované

* Návrh dle potřeb zákazníka - hardware i software
* Projekt a cenová kalkulace
* Vybudování strukturované kabeláže
* Proměření a certifikace strukturované kabeláže
* Instalace a nastavení síťových prvků
* Instalace OS serveru
* Instalace aplikací na server
* Připojení lokálních sítí k internetu
* Dodávka a konfigurace routerů a firewallů oddělující LAN od internetu
* Dodávka a konfigurace serverů zajišťující internetové služby firmy (registrace domén, instalace poštovních a web serverů apod.) na platformě Linux
* Dodávka VPN zařízení pro propojení firmy s pobočkami, příp. vzdáleně pracujícími stanicemi
* Komplexní dodávka a instalace antivirových systémů pro servery, poštovní brány i lokální počítače
* Řešení problematiky zálohování
* Dálkový dohled nad všemi námi instalovanými komponenty
* Opravy stávajících rozvodů
* Doplnění a rozšíření stavajících rozvodů